הרשמה לניוזלטר מקצועי חינם
שם:
דואר אלקטרוני:
 
תכנון אדריכלי
כאשר מתכננים פרוייקט בסדר גדול של כמה מאות ואפילו אלפי מ"ר, התכנון האדריכלי הוא חשוב וחיוני ביותר עוד בשלב הראשון של הפרוייקט. ביחוד בפרוייקטים מסוג תמ"א 38 ופינוי בינוי. כשניגשים לפרוייקט כזה צריך לדעת מה אחוזי הבניה שניתן לנצל, ולתכנן את המבנה בצורה טובה אופטימלית פונקציונלית העונה לצרכים השונים של התושבים וכמובן עפ"י חוקי תכנון ובניה. לעיתים בכדי לדעת בכלל אם פרוייקט רווחי או כלכלי, אנו חייבים להתחיל את התכנון האדריכלי בכדי לדעת מהם עלויות הבניה הדרושות בצורה המדוייקת וכמה דירות אנו יכולים להשיג, וכמובן לפי זה לדעת האם כדאי או לא להתחיל עם הפרוייקט.
תכנון אדריכלי טוב יכול להביא למקסימום רווחיות. במקרה כזה הדיירים יכולים להרוויח דירות גדולות יותר, בניין יפה יותר, פיתוח יפה יותר וכו... כשפרוייקט נמצא גבולי מבחינת הרווחיות שלו מכל מני סיבות עלולה להווצר בעיה בהמשך הדרך. על כן התכנון הראשוני הוא האקוטי ביותר.

חברת רשגד חברה להנדסה ובטיחות עוד בשנת 2005 החלה בפרוייקטים הנדסיים מכל מני סוגים והיקפים.

התכנון האדריכלי בשלביו הראשונים

קבלת הפרוייקט: אצטדיון כדורגל, פארק מים, בנין משרדים, מועדון ריקודים, בנין מגורים, בית פרטי וכו'. אבל איך מתחילים, מהם השלבים בדרך, למה חשוב לשים לב, ממה להיזהר, למי צריך לפנות, איזה אישורים חייבים לקבל והכי חשוב - איך להבטיח שכל זה יתממש ובמסגרת התקציב שהגדרתם? לפתרון צריך לגשת שלב-אחרי-שלב.

שלב א': מגבשים תכנית רעיונית

קודם כל ניפגש ונשמע את הרצונות והחלומות שלכם, נגדיר ביחד אתכם את הצרכים ונבין את היכולות הכספיות שלכם.אחר כך אנחנו חוזרים למחשב ויוצרים עבורכם  מספר חלופות שמתוכן תבחרו את התכנית והפרוגרמה המתאימה לכם ביותר.

לא בטוחים שתבינו איך בדיוק המבנה יראה? כדי להקל עליכם את ההתמצאות וההבנה המרחבית ניתן יהיה להמחיש את התכניות בהדמיה תלת ממדית, כך שתראו את המוצר הסופי בצורה זהה לאיך שייראה במציאות.

שלב ב': מקבלים רשות מהרשות

לפני שתתקדמו עם התכנית הרעיונית הנבחרת, תצטרכו לקבל את כל ההיתרים הנדרשים מהרשות המקומית ולעיתים גם אישורים מגופים נוספים כמו המשטרה, מכבי אש והג"א.

אנחנו לעומתם, נשתדל לחסוך לכם הרבה זמן, כאב ראש ודאגות. נגיש בשבילכם את הבקשות להיתרים וניגש במקומכם לכל וועדות התכנון ולגופים הרלוונטיים עד להוצאת ההיתרים המתאימים.

כחברה בעלת נסיון רב ביעוץ בטיחות למבנים ויעוץ בטיחות לאירועים אנחנו מכירים היטב את דרישות החוק ותקנות הרשויות ופועלים ליישם אותן כבר בשלב התכנון.

כך יתאפשר לכם לקבל את כל האישורים בצורה חלקה ומהירה וללא עיכובים מיותרים.

שלב ג': עוברים לתכנית העבודה (תכנון אדריכלי מפורט)

התכניות מוכנות וקיבלתם את כל האישורים. עכשיו צריך להתכונן לעבודה.

תכניות העבודה מנחות, מתרגמות ומפרטות את התכנית האדרכלית עבור כל הגורמים המבצעים: קבלני שלד, חשמל, אינסטלציה, מיזוג אוויר וכו'.

תכניות העבודה גם כוללות את פירוט המידות, החומרים והאביזרים השונים של הפרויקט ומתייחסת לכל הפתחים, החזיתות, המשקופים הקירות, הגגות, המדרגות, הנישות חיפויי הקיר והרצפות ועוד.   

שלב ד': פונים לתכנון קונסטרוקטיבי

למרות כל ההתלהבות מהתכנית אסור לשכוח שמדובר במבנה שצריך לעמוד בכל התקנים של עומס וחוזק מבנים.

לצורך כך מהנדס הבית של רשגד מכין תכנון קונסטרוקטיבי.כלומר, בודק כל פרט ופרט בתכנית מההיבט ההתכנותי. האם שבירת קיר תומך, הרחבת פתח החזית וכו' – אכן אפשריים בתנאים הקיימים במציאות.  

שלב ה': מתכוננים למכרז
 
בשלב הזה אתם כבר מוכנים לצאת למכרז בין בעלי המקצוע השונים.

כדי לאפשר לבעלי המקצוע לספק לכם הצעה מקיפה, מדויקת ומקצועית שתחסוך לכם הפתעות לא נעימות בשלב ההתחשבנות - אנחנו מכינים עבורם תיק מכרז מפורט שכולל מפרטים, כתבי כמויות ואמדנים.

מכרזים שאנחנו מכינים עבור רשות ציבורית נעשים בהתאם להוראות מפרטי משרד הבטחון.

לחברת רשגד מאגר בעלי מקצוע בעלי ניסיון מוכח בכל תחום.

אם תרצו, נשמח להמליץ, להעביר לכם הצעות מחיר ולסייע בהשוואה ובבחירת ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם.

שלב ו': מפקחים על הביצוע

לאחר תחילת הבנייה חשוב ביותר לבצע פיקוח אדריכלי בשטח עם כל גורם מבצע, כדי לוודא שהביצוע נעשה בצורה מקצועית ובדיוק על פי התכניות.

אנחנו ערוכים לבצע פיקוח עליון באתר על בסיס קבוע שכולל:

 • פגישת הנחיה עם הגורמים המבצעים לפני תחילת העבודה.
 • פיקוח אדריכלי והנדסי על העבודה בפועל.
 • בדיקה כוללת בסוף העבודה ומסירת דו"ח מסכם.

בפרויקטים שאנחנו מתכננים ניתן לשלב גם פיקוח צמוד על ניהול קבוע של העבודה באתר.

העבודות בולטות בשטח
 
צברנו ניסיון רב בתכנון אדריכלי של פרויקטים. הבאנו להתרשמותכם את הנבחרים שבהם:
 
 • תכנון שיפוץ עבור פארק המים ימית 2000 בחולון.
 • תכנון מבנה אכסניה של 3,000 מ"ר ברחוב דב הוז בתל אביב.
 • תכנון שדרוג אצטדיון הכדורגל בקריית שמונה.
 • תכנון שדרוג מגרש הכדורגל של רמת השרון. הפרויקט כלל הקמת טריבונות, משרדים , מלתחות ומבני עזר.
 • תכנון טריבונות פנימיות – אצטדיון יד אליהו.
 • תכנון טריבונות פנימיות ומבנה משרדים חיצוני ,אולם ספורט 'אורנים', אנדה, רמה"ש .
 • סקייט פארק ,חיפה
 • תכנון מתחם אירועים של המכביה ה – 17.אצטדיון רמת גן
 • תכנון מתחמי רישוי מחודשים של פארק אפק.ראש העין
 • תכנון גן הפסלים ע"ש יואב דגון ברמה"ש.
 • תכנון תפאורה (מתקנים מורכבים) ויעוץ בטיחות באופרה הישראלית, קופרודוקציה עם האופרה בלוס אנג'לס בהפקת האופרה "שמשון ודלילה". 

ההתמחות שלנו כוללת גם:

 • טיפול בקבלת רישיון עסק מול המשטרה ומכבי האש.
 • תכנון, הגשה והוצאת תב"ע

אדריכלות ותמ"א 38

במקרה של תמ"א 38 התכנון האדריכלי יעשה ע"י היזם או הדיירים. היתרון בתכנון של היזם הוא שהדיירים אינם צריכים לספוג את עלות התכנון האדריכלי במידה והפרוייקט לא יצא לפועל במידה זו או אחרת. ראשית, חשוב לזהות את הפוטנציאל של הפרוייקט, לשוחח עם הדיירים ולקבל את אישורם. ולאחר מכן לבדוק מהם אחוזי הבניה שניתן לנצל, כמה קומות ניתן לבנות, מה גודל הדירות שניתן לבנות גודל השטחים הציבוריים וכו... לאחר מכן יש לתכנן את חזית הבניין במקרה של תמ"א 38 יש תכנון את החזית בצורה היפה ביותר, במקרה של פינוי בינוי לאדריכל יש יותר גמישות. האדריכל צריך לתת פתרונות יצירתיים לכל מני מגבלות כגון עמודים, מעברים וכו'... על האדריכל לתכנון את הדירות עפ"י חוקי תכנון ובניה ופה יש לכם יתרון אדיר. עפ"י חוקי תכנון ובניה כל בניין חייב להיות עם נגישות (מעלית), ממ"ד, ואף על חניה ישנם חוקים ברורים. במקרה כזה הרווח שלכם הוא כפליים. כאשר ישנו תכנון של הבניין ניתן להעריך עלויות ולצאת למכרז. במקרה כזה ניתן לדעת די פחות או יותר מה סדר גודל הפרוייקט מבחינת עלויות ורווחיות. וכמובן יש לדאוג להיתרים. ורק אחרי כל זה ניתן לצאת לדרך. חברים, הסבלנות משתלמת. שיהיה בהצלחה.

איך מתקדמים? יוצרים איתנו קשר ואנחנו חוזרים ומתאמים פגישה אישית בזמן ובמקום שנוח לכם.

צור קשר מהיר
* שם
* דוא"ל
* טלפון
הודעה
 

טלפון: 03-7647000 פקס: 03-7647001 דואר אלקטרוני:  office@rsgd.co.il                                           
כתובתינו: ד"ר אלי תבין 9 תל אביב 69629
                 ©כל הזכויות שמורות לחברת רשגד בע"מ                                                                    
099logo.png