הרשמה לניוזלטר מקצועי חינם
שם:
דואר אלקטרוני:
 
מהנדס בטיחות
אנו עורכים בדיקות מקדימות של מהנדס בטיחות תוך כדי ההקמות באירוע - לפי הצורך כמובן.
 
מטרה - למצוא כשלים ובמטרה לתת הנחיות תוך כדי הרכבת המתקנים. במיוחד במקרה של גשרי תאורה, טראסים גדולים, מסכי הקרנה ואוהלים.
 
מהנדס בטיחות מטעמנו מגיע לשטח ובודק את המתקנים היטב, לפני שמרכיבים או מרימים אותם למעלה לגובה סופי.
 
לבדיקה זו חשיבות רבה, כיוון שכאשר גשרי התאורה מורמים לעיתים קשה לבחון את שלמותם וכשירותם מהקרקע.
חשוב לציין כי באירועים הכוללים רישוי והכנת תוכניות בטיחות לאירוע, יועץ הבטיחות של רשגד הנדסה בודק מבעוד מועד את המשקלים המתוכננים, הגדלים הפיזים של המתקנים (מסכים, אוהלים, מתקנים ללולינים ועוד) ועורכים חישובים סטטים והתאמה מול "טבלאות יצרן" להתאמת הטראסים, הבמות, האוהלים והמסכים למידות הרצויות.
בבדיקות של מהנדס בטיחות המקדימות ניתן לבחון מבעוד מועד כשלים שלא ניתן היה לאתר במשרד: בורות פתוחים, הפרשי גבהים המצריכים מעקות, ברזלים ועמודים בולטים וכו' מקבלים התייחסות באתר ומונעים כל אפשרות של נפילת קהל או פציעתו חלילה בזמן האירוע ולאחריו.
לקוחות רשגד מכירים את הנוהל השגור שלא מרימים גשר תאורה הכולל ציוד תאורה והגברה לפני שמהנדס של החברה בודק את הגשר, פעולה זו באה לוודא כי הגשר שלם, כולל את כל פיני האבטחה שלו. בבדיקה וויזואלית מקדימה המהנדס הבודק מחפש כשלים בטראס עצמו כדוגמת סדקים או אלמנטים חסרים. כמו כן הוא בודק את הימצאות כל כבלי האבטחה (כבלי סייפטי) לפנסים וציוד התלייה וההגברה באירוע.
כשמהנדס רשגד מגיע לבדיקה והטראס כבר מוצב בגובה סופי קשה לבדוק בצורה מדוקדקת האם כל האלמנטים מורכבים כנדרש, והאישור שהוא נותן הינו חלקי בלבד.
זכורים לי מספר מקרים שבהם מהנדסי רשגד מצאו "קורנר" (אלמנט חיבור לפינת טראס) שבור או בעל אלכסוני חיזוק חסרים ובונה המתקן נאלצו לפרק את כל הציוד מעליו ולהחליף את החלק הפגום, דבר זה יכול להתבצע רק בבדיקות מוקדמות המבוצעות מבעוד מועד או בבדיקה ביום האירוע בסמוך לאירוע (מספר שעות לפני), במקרה כזה האפשרות לתקן את הליקוי הינה קלושה (כדוגמת אירוע "כוכב נולד" שבו נתגלה כשל והביאו מנוף שיחזיק את הפינה הפגומה כל זמן קיום האירוע).
 
בבדיקה המקדימה מהנדסי רשגד בודקים את כל האלמנטים המרכיבים את הרישוי באירוע, כדוגמת: פתחי היציאה, תאורת החירום - בעיקר בבדיקת תאורה בלילה לפני האירוע לבדיקת חוסרים, בדיקת חשמל לגנרטורים ואפשרות הגיבוי של המערכות השונות, בטיחות כללי באתר, שטחי החניה ועוד.
 
 באירועים בעלי קהל רב, הבדיקות המקדימות הופכות להיות "חובה", אירועים אלו מורכבים ומכילים מספר רב של אלמנטים המצריכים בדיקה קפדנית. לכן חשוב שמהנדסי רשגד יגיעו לאתר בהתראה מספקת בכדי שיוכלו לבדוק כנדרש ואם חלילה מצאו כשלים, שיהיה מספיק זמן לתקן ולהחליף.
 
 
לפרטים נוספים בנושא אנא צרו קשר ונשמח לעזור.
 
 

 

 

צור קשר מהיר
* שם
* דוא"ל
* טלפון
הודעה
 

טלפון: 03-7647000 פקס: 03-7647001 דואר אלקטרוני:  office@rsgd.co.il                                           
כתובתינו: ד"ר אלי תבין 9 תל אביב 69629
                 ©כל הזכויות שמורות לחברת רשגד בע"מ                                                                    
099logo.png