דבר המנכ"ל


שלום רב,
שמי רמי שמש,
אני בוגר הפקולטה להנדסה אזרחית בטכניון. מתגורר ברמת השרון נשוי ואב לשלושה ילדים חמודים.

אני בן לקבלן בנין ומאז שאני זוכר את עצמי עקרונות הבניה היו שרושים היטב בבית הורי.
בנעורי עזרתי רבות לאבי בעבודות הבנין ולמדי את רזי המקצוע.
חלום חיי היה להיות מהנדס בניין.

כשסיימתי את לימודי בטכניון בחיפה עסקתי בעיקר בתכנון קונסטרוקציה.
התוודעתי למקצוע הבטיחות במקרה בשלהי שנת 2000.

קצת אחרי אסון ערד ואסון המכביה, קצת לפני אסון וורסי, מצב הבטיחות בארץ היה בכי רע. עוד חרוטה בזכרוני תמונת האלונקות המסודרות בשורות, לנערות מתעלפות במופעי חו"ל. וכל זה כאשר את סידורי הבטיחות היו מגישים על נייר מאולתר בכתב יד וללא קנה מידה. אבל כל זה היה שייך למאה הקודמת (תרתי משמע).

במהלך העשור האחרון התוודעתי כמעט לכל בעיה, בדקתי ופתרתי כל כשל, ופתחתי שיטה להקטין למינימום, אפשרות לפגיעה או חלילה אסון. שיטה זו הכתיבה את הדרך לשאר המהנדסים, אנשי המקצוע השונים ואנשי הרשויות. גולת הכותרת של נסיוני היה כשמונתי כיו"ר הוועדה לחוק אירועים המוניים מטעם משרד התמ"ת ומכון התקנים שבה העלנו על הכתב את כל התורה כולה לגבי איך צריך לעשות אירוע בצורה נכונה שתוביל למינימום אפשרות לכשל.

במטרה להשתמש בניסיוני בכדי שהחוקים והתקנות יהיו יעילים וטובים ככל שניתן, לכל הצדדים.

לדעתי ניתן למצוא פתרונות, גם לתכנון מסובך (את זה אני הכי אוהב) וניתן לעלות על כשלים ביעילות ובקלות מבלי שזה יעלה יותר מדי אם בכלל, תוך שימוש וידע בתקנים ותקנות. אני אוהב מאוד למצוא פתרונות חדשים, תחומים חדשים, להוביל מהלכים, ולנצל את כל הידע והמשאבים שלי לצורך לקוחותי.

אני רואה חשיבות רבה להתמקצעות, למידה, ופרפקציוניזם.
כיום אני מנסה לעזור בשינוי ותחיקה חדשה בנושאי הבטיחות השונים מתוך מטרה למצוא את העמק השווה והנכון, בין כל הצדדים, בידיעה שכל מה שקשור בנושא בטיחות עוד בגדר למידה ובדיקת אפקטיביות. חשוב לי שהחוקים והתקנות יהיו יעילים אפקטיבים ונכונים כדי שניתן יהיה לקיים אותם וכדי שניתן יהיה לאכוף אותם בקלות. הנני ממליץ להיות בקשר עם המשרד כל הזמן ולהכנס לעיתים קרובות לאתר בשביל להתעדכן בשינויים.

"סוללות הדורסל" אצלי לא מפסיקות לעבוד וכאיש קונסטרוקציה המאוהב במקצוע, הכנתי לכם כתבות ומאמרים בנושאי הבטיחות השונים. ניתן לקרוא אותם כאן באתר, או בדף הפייסבוק שלנו.

אני מאחל לכולנו הצלחה, ועבודה פוריה.

רמי שמש.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.